łódzkie spotkania kabaretowe
27-30 listopada 2014

program o... sort komisja konkurs mówi się dla hecy miejscówki kabaret voŁontariusze

świeżości

Szanowni Sowizdrzalscy!

ŁóSKa postanawia przedłużyć okres przygotowań do festiwalu, dlatego też zgodnie z decyzją rady programowej ogłaszamy, że kolejna edycja Łódzkich Spotkań Kabaretowych odbędzie się w połowie 2016 roku.

Szykujemy zmiany i nowości.

Będziemy Was informować na bieżąco o nadchodzacych zdarzeniach.

Tmczasem życzymy Wszystkim udanego sezonu jesienno - zimowego i wracamy do pracy... 

Do pointy

Bądźmy w intaczu

loszczyna@gmail.com

CAŁUJEMY PĘPUSZKI

więcej...

o...

Ja sam nie wiem, czy ja liryk,

Czy piosenkarz, czy satyryk,

Czy poeta, czy kupleciarz,

Tyle wiem, żem kabareciarz.


Marian Hemar

 

Homo ridens....z miłości do śmiechu!

          ...w listopadzie 2007 padł pomysł, a później już samo się zadziało – koncepcja działania, wnioski, kwitologia stosowana...Mocy dodał nam fakt, że nasze łódzkie podwórko kabaretowe jest jeszcze nieoświetlone, a przecież wszyscy wiemy, że czasem najdorodniejsze okazy rosną właśnie z dala od świateł.... Nie będziemy ukrywać, chcemy troszkę zabłysnąć!


          W związku z tym zaplanowaliśmy kilka dni pełnokrwistych relacji estradowych dla młodych zdolnych, chętnych, kreatywnych ludzi, którzy chcą zmierzyć się z własnym vis comica i odkrywać swój potencjał w zacnym gronie kabaretowym. Na ile zabiegi nasze są bezpieczne – nie wiadomo, ale poderwaliśmy się i chcemy promować twórczość kabaretową artystów rozpoczynających swą estradową przygodę.


          A rozpocząć ją mogą właśnie w mieście 4 kultur i jednej ulicy, mieście powojennych scen kabaretowych typu Syrena, w składzie którego byli Stefania Grodzieńska, Edward Dziewoński, czy Alina Janowska. Na ziemi, która dała początek siedzibie Studenckiego Teatru Satyry Cytryna, a i obrodziła akademicką działalnością Teatru 77.
 

          Drogie Państwo!!! ŁÓSKA powstała w odwołaniu do zacności, o których tu mowa – satyrycznej działalności wszelakiej środowisk studenckich.
 

          Potężnie tu było, i w WAS mili twórcy nasza nadzieja!

          O umysłów pięknych mięsiwo, niech lekkość twa onieśmiela!


partnerzy łódzkich spotkań kabaretowych