łódzkie spotkania kabaretowe
27-30 listopada 2014

program o... sort komisja konkurs mówi się dla hecy miejscówki kabaret voŁontariusze

świeżości

Szanowni Sowizdrzalscy!

ŁóSKa postanawia przedłużyć okres przygotowań do festiwalu, dlatego też zgodnie z decyzją rady programowej ogłaszamy, że kolejna edycja Łódzkich Spotkań Kabaretowych odbędzie się w połowie 2016 roku.

Szykujemy zmiany i nowości.

Będziemy Was informować na bieżąco o nadchodzacych zdarzeniach.

Tmczasem życzymy Wszystkim udanego sezonu jesienno - zimowego i wracamy do pracy... 

Do pointy

Bądźmy w intaczu

loszczyna@gmail.com

CAŁUJEMY PĘPUSZKI

więcej...

konkurs

  • Prezentacje finałowe odbędą się 28/29.11.2014 r.
  • Program każdej grupy powinien zawierać, co najmniej 3 elementy sztuki estradowej: skecz, animacja publiczności oraz piosenka.

Tegoroczni Łopatolodzy Ówczesnych Symboli Kabaretowo Artystycznych:

I miejsce - Kabaret HYRKI, Warszawa

II miejsce - Kabaret Z NAZWY, Olsztyn

III miejsce - Kabaret TRZECIA STRONA MEDALU, Kraków

STAND UP - Rafał Pacześ, Łódź 

 

 

Kabaret Z nazwy, Olsztyn

Kabaret Z Nazwy powstał w 2006 roku w Olsztynie. Z czasem możliwość występów i zabawa na scenie przerodziła się w pasję i sposób na spędzenie każdej wolnej chwili. Obecny skład Kabaretu to: Tomasz Ślężak, Sławomir Kula i Łukasz Ślężak. Nasze życie to kabaret. Uśmiech na twarzach widowni jest najlepszą zapłatą za długie godziny spędzone na próbach.

Kabaret HYRKI, Warszawa

Kabaret Hyrki powstał w 2009 roku w Warszawie jako jeden z nielicznych w Polsce kabaretów w pełni żeńskich. Tworzą go 3 młode dziewczęta, z czego 2 ładne i 1 inteligentna. Studiują różne kierunki: od północnego wschodu do południowego zachodu, gdzie wielokrotnie prezentowały swoje skecze ku uciesze szerokiej publiczności. Sukcesywnie podbijają Polskę swoim programem „Kobieta pracująca”, który ukazuje różne strony kobiecego świata, od mycia okien po grzybobranie. Dziewczyny nie boją się też poruszać tematów tabu, takich jak wylęganie żółwi na piaszczystych plażach Malezji, czym zyskały sobie już wielu fanów na kilku nowosądeckich wsiach.

Kabaret AA, Cała Polska

Oficjalna nazwa naszego akademika funkcjonuje między ósmą a szesnastą. Wówczas nazywany jest on Akropolem. Od szesnastej do dwudziestej czwartej zwiemy go Agropolem, a pomiędzy północą a ósmą rano – Nekropolem. Ponoć na niektórych piętrach bywa Negropolem – jednakowoż nie zauważyliśmy.
W takich oto pięknych okoliczności przyrody częściowo niedożywionej, ukonstytuowała się, jakoby dżin w butelce, nasza grupa happenersko-kabaretowa AA.
Wiosną 2014 roku współpracowaliśmy z Onufrym Kaktusem, realizując w Łodzi i Krakowie program Kaktus Wiecznego Studenta. Bo student nie kaktus. Tylko Kaktus jest kaktus. Onufry! Amen.

 

Kabaret O tak O, Białystok

Kabaret O Tak O powstał z połączenia młodości, ambicji i doświadczenia. W pierwszej fazie działalności tworzyło go pięć osób. Po roku zostały cztery. Na swoim koncie O TAKi posiadają program "Kogo spotkasz tego benc", który zdobył na 11 przeglądach, 15 nagród. Aktualnie rozwijają nowy program - "Maximus Absurdus część V". To właśnie z tym programem zawitają w Łodzi. Wyłączcie zatem racjonalne myślenie, nie będzie Wam potrzebne.

Kabaret POD NAPIĘCIEM, Trójmiasto

To trzy sceniczne osobowości, które uwielbiają razem tworzyć coś z niczego, czy to podczas wielogodzinnych wypełnionych burzami mózgów prób, czy to drogą improwizacji na scenie. Efekty często zaskakują ich samych, ale w połączeniu z niespożytą energią i toną pozytywnych emocji tworzą bardzo ciekawy, często absurdalny obraz. KPN powstał pod koniec 2011 roku i już niedługo przyjdzie im świętować historyczny setny występ. Uwielbiają kontakt (w końcu z prądem mają wiele do czynienia) z publicznością, którą zarażają charakterystyczną dla siebie głupawką. Preferują humor zarówno wysublimowany, jak i prosty, tu rzucą sucharem, tam sparodiują, jeszcze gdzie indziej zaśpiewają. Tour de Głupawka jest ich drugim programem, który zdobywa popularność w całym kraju, pierwszym był dobrze przyjęty program pt. "DZIEWIĘĆDZIESIĄT!". Wszechstronność, determinacja i wielka pasja przyniosła im liczne osiągnięcia, wygrane na przeglądach (Kopytko, KOKS, Błazenada i więcej), miejsca "na pudle" (za dużo by wymieniać), całą gamę Nagród Publiczności (m.in. KLAMKA (x2), KOKS, Skecz-Up, Żarówka) oraz nagrody indywidualne (Mister Brody 2014 oraz Osobowość Sceniczna KOKSU 2014 dla Arkadiusza Pawłowskiego) i specjalne (laureat kategorii Improwizacja na eliminacjach do festiwalu Zostań Gwiazdą Kabaretu). Uwielbiają to co robią, co widać na scenie. 

Kabaret TRZECIA STRONA MEDALU, Kraków

Powstaliśmy w 2011 roku na uczelni PWSW w Przemyślu gdzie reaktywowaliśmy grupę ze szkoły średniej oraz skąd wyruszyliśmy na krajowa krucjatę kabaretową. Od tamtej pory zebraliśmy spory dorobek występów podczas przeglądów kabaretowych i nie tylko.  Aktualnie stacjonujemy w Krakowie, skąd wyruszamy na kolejne kabaretowe wyzwania i gdzie rozwijamy się również lokalnie. Wszystko to przy uciesze widzów, którzy mimo naszego dość specyficznego podejścia do sztuki kabaretowej, zawsze spontanicznie i energicznie bawią się razem z nami.

JAKBY Kabaret, Cała Polska

"Współczesne kabarety, to: „dupa, dupa, dupa. Ha! Ha! Ha!”. My to stanowczo popieramy i sięgamy jeszcze głębiej. Gdzieś w okolicach nadnercza odnaleźliśmy nieprzebrane złoża humoru najprymitywniejszego z prymitywnych. Złożami tymi karmimy się i przyznajemy, że, owszem, jest to nieprzyzwoite, ale jednak śmieszne – nieprzyzwoicie śmieszne."

Kabaret BON MOT, Warszawa

Tworzą w większości ludzie, którzy poznali się dawno temu na studiach w Warszawie. Ostatnio dołączyła do nas także pewna zdolna stand-uperka, która podnosząc poziom naszego poczucia humoru, obniżyła jednocześnie naszą średnią wiekową:) Bo choć nasz pierwszy oficjalny występ odbył się w 2005 roku, to z racji tego, że występujemy raczej rzadko i nieregularnie, nadal czujemy się młodym kabaretem :)

A „Łóskę” nawiedzimy się w składzie: Marta Zgutczyńska, Tomasz Karolak i Łukasz Barszcz.

Kabaret Anonimowych Aktorów, Łódź

Powstaliśmy i działamy w Łodzi. Jesteśmy młodym, czasami zabawnym kabaretem z dystansem do otoczenia. Realizujemy program "Nie znasz dnia ani godziny". Prywatnie bardzo nieśmiali - na scenie nieobliczane bestie. Zapraszamy! :)

Kabaret BEZ GRAWITACJI, Zduńska Wola

Jesteśmy grupą amatorskich wilczków głodnych sceny. Przytłoczeni codzienną grawitacją chcemy się jej pozbyć i porwać innych - najlepiej całą widownię! A to jest lepsza jazda niż lot Sojuzem na orbitę i podróż PKP w wakacyjnym szczycie! Wiecznie młodzi - wiecznie na orbicie - Kabaret Bez Grawitacji !
Pierwsza pozycja na liście "rzeczy które koniecznie musisz zobaczyć przed śmiercią"!
Oficjalnie zgłoszeni do listy Siedmiu Cudów Współczesnego Świata (problem w tym, że jeden z cudów trzeba by najpierw skreślić...)! Przyjdź nas zobaczyć na żywo, zanim okaże się, że jesteśmy "niezgodni z konstytucją"!

Rafał Pacześ

Debiutował na ŁÓSCE 2012 - laureat nagrody ŁACHa. Współzałożyciel i członek grupy Stand-up Łódź. Wspierał estradowo znanych i lubianych na wilu imprezach dla komików.

Jabollissimus

Artysta postpunkowy, satyryk, geograf, autostopowicz, prowadzi audycje internetowe zajmujące się tematyką kultury, strategii, cywilizacji. Poszukuje prawd o rzeczywistości, które potwierdzają się przez dziesięciolecia i setki lat, a nie są wynikiem li tylko chwilowych mód.


partnerzy łódzkich spotkań kabaretowych