łódzkie spotkania kabaretowe
27-30 listopada 2014
świeżości

Szanowni Sowizdrzalscy!

ŁóSKa postanawia przedłużyć okres przygotowań do festiwalu, dlatego też zgodnie z decyzją rady programowej ogłaszamy, że kolejna edycja Łódzkich Spotkań Kabaretowych odbędzie się w połowie 2016 roku.

Szykujemy zmiany i nowości.

Będziemy Was informować na bieżąco o nadchodzacych zdarzeniach.

Tmczasem życzymy Wszystkim udanego sezonu jesienno - zimowego i wracamy do pracy... 

Do pointy

Bądźmy w intaczu

loszczyna@gmail.com

CAŁUJEMY PĘPUSZKI

więcej...

KONKURS 2012

« Wróć do listy


Kabaret KIHA, Łódź

Powstał w 2003 r. w XXVI­II L.O. w Łodzi. Początkowo KIHA’ę tworzyło siedmiu młodych i jurnych mężczyzn. W 2006 r. rozpoczęliśmy działania jako kabaret studencki. Jak na razie formacja ta zrealizowała siedem autorskich, trwających ok. 1,5 godziny programów.

W tym czasie zaczęła pojawiać się na różnych ogólnopolskich przeglądach (m.in. PAKA 2008, ŁÓSKA 2010, Zimowa Akcja Kabaretowa 2011, Skierniewicki Odcinek Kabaretowy 2011), na niektórych z nich odnosząc sukcesy. Członkowie KIHY dużo zawdzięczają też poruszycielowi, człowiekowi literatury i teatru, będącemu z kulturą na „ty”, Tomaszowi Bieszczadowi, który nauczał jak sprawiać, by kabaret stawał się sztuką przez całkiem duże „SZ”.

 
Warning: getimagesize(cms/zalaczone_pliki/mini_czołówka piekła.jpeg): failed to open stream: No such file or directory in /usr/home/makimo/domains/spotkaniakabaretowe.pl/public_html/strona/tresc_new.php on line 183

Kabaret CZOŁÓWKA PIEKŁA, Poznań

Powstał w kwietniu 2006 roku w Poznaniu. W skład zespołu wchodzi pięć osób. W występach prócz klasycznych form kabaretowych (skecz, monolog) nie brakuje muzyki. Artyści w swoich numerach ukazują absurdy życia codzienne­go, nie boją się przy tym poruszać problemów społecznych. Kabaret jest współgospodarzem cyklu wieczorów kabaretowych ROJBER w klubie Dubliner w Poz­naniu. “Czołówka” współpracuje z innymi poznańskimi kabaretami. Jest stałym gościem Poznańskich Wieczorów Kabaretowych (PWK w klubie Es­kulap). Współtworzy zespół ROJBRY – grupę poznańskich artystów przedstawiających Ka­baretowe Wieczory Improwiza­cyjne. Podróżuje po kraju biorąc udział w wielu Ogólnopolskich Przeglądach Kabaretowych.

 

Kabaret PODOBNY DO MNIE, Warszawa

Powstanie Kabaretu Podobnego Do Mnie przepowiedział już Marcin Wójcik, jakoś w 2000 roku, gdy niespodziewanie w skeczu „Porodówka” zaczął krzyczeć: jak ja to zobaczyłem (…), że Podobne Do Mnie.

Następnie Nostradamus, w swoim liście do syna, zaznaczył: Po tym jak katastrofy naturalne i te wywołane przez człowieka trwać będą przez pewien czas, nastanie epoka wspaniała i złota (…) da wyniki, dzięki czemu zmieni się kultura na całym świecie. Interpretacja tej przepowiedni jest więcej niż prosta. Po okresie starych żartów, miksów piosenek, odgrywania cudzych skeczów, przebierania się mężczyzn za kobiety, nastanie era Kabaretu Podobnego Do Mnie, czyli, przypomnijmy, wspaniała i złota.

Niedługo potem zespół Weekend w swoim czterowierszu „Official Video Clip” zaznacza: Łoo, ło, ja pragnę je jej (…), łooo, co jest bezpośrednim odwołaniem do Podobnego Do Mnie. Jednak, jak to bywa ze starodrukami, mamy błąd przekładu. Zdaniem badaczy Historii Języka Polskiego, jej  jest błędnym tłumaczeniem praindoeuropejskiej formy „kaběrƄtĐŞ”, czyli dzisiejszego słowa „Kabaret”.

Świat przepowiedział. I tak Kabaret Podobny Do Mnie powstał we wrześniu 2011 roku. Przepowiednie się dopełniają.

 

Kabaret 7 MINUT PO, Kraków

Krakowski Kabaret artystyczno-literacki, rezydujący w Podgórzu. A kto tam nie występuje? I Adam –kucharz co pracował w zawodzie. Marek – że niby taki głupek, ale mądrzejszy od wszystkich. Maciek -poeta, ale poeta nie byle jaki, bo z Suwałk. Oraz grają grajkowie. Michał, który gra na wszystkim. Jaki instrument byś mu nie dał, to na nim za gra. Daj mu instrument to na nim zagra.

Magdalena, która przepięknie śpiewa i na skrzypcach, oraz Rafał. Niby taki duży facet, a na kontrabasie gra. A Karolina robi takie szczury, że brzydszego szczura to w życiu nie widziałem, a nawet się nie starała.

Przybyły do tego Kabaretu nie może oprzeć się pokusie, no żeby nie wiem jak się opierał, nie da rady, by wstąpić choć na chwilę do Świata 7 minut Po.

Nawiązujemy do idei kabaretu klasycznego, z piosenką i monologami staramy się wprowadzić widza w stan baśniowy, wywoływać skrajne emocje – od grozy do śmiechu.

 

Kabaret ZMARNOWANY POTENCJAŁ, Olsztyn

Powstał w 2010 roku w Teatrze Studenckim “Cezar”. Grupę tworzy trzech studentów Uniwer­sytetu Warmińsko-Mazurskiego. Kabaret gra skecze o wszystkim i dla wszystkich.

Niektóre osiągnięcia:

Grand Prix i nagroda publiczności na Kieleckim Oglądzie Kabaretów Studenck­ich KOKS 2012,

I miejsce na VII Ogólnopol­skim Festiwalu Skeczu i małych form teatralnych Kadr 2012,

I miejsce na przeglądzie KLAMKA;

 

Kabaret 44-200, Rybnik

“Kabaret 44-200 ? Nie kojarzę. Co to jest? Zdaje się odpowiadać na pytanie przypadkowo spot­kany przechodzień. Jest komplet­nie nieświadomy, że już niedługo będzie wiedział. Będzie wiedział, bo ktoś mu powie, bo usłyszy i zo­baczy, że młodzi, że nietypowi, że jacyś tacy, no nie wiem, giętcy.

Kabaret 44-200 to kabaret tylko z nazwy. To tak naprawdę stand-uperzy, konferansjerzy, improwizatorzy i wszystko inne. Kabaret 44-200 dobiera sobie konwencje i ją realizuje. Czasem zagra pod publikę, a czasem zagrymasi i trzaśnie w stół. Kabaret 44-200 to wolność i swoboda twórcza. To energia, to żywioł, to seks bez zabezpieczeń.

Przyjdź. Zobacz

 

Mahorka

Pomysł na kabaret jednoosobowy powstał w 2012 roku. Nie jest Polką i nie wie, jak jej to pójdzie. Ale ma szczytny cel (to przy okazji). Wybrała imię Mahorka, gdyż:
•uważa, że jest to łatwiejsze słówko, aniżeli Yerafeyenka;
•nie lubi robić żartu tylko dla żartu - chce by każdy żart miał w sobie nieco gorzkawy rodzynek;
•jest w tym słowie coś sentymentalnego (ale o tym przy okazji).
ŁÓSKA to jej pierwsza próba i nigdy wcześniej nie występowała.

 

Jabollissimus i La Bzique

  Trudno nam sobie przypomnieć, kiedy powstaliśmy. Było to dawno. A może niedawno, nie wiemy. De facto zadebiutowaliśmy na ŁÓSCE 2011. Przedtem, jak i potem - kryliśmy się po piwnicach, zbierając materiał na temat. Naszym hasłem przewodnim jest:

"Jak nas wpuścicie...to chyba dla jaj!

 

Paweł Pałaszewski

Zaczynał jako komik na plaży w Czechosłowacji. Następnie uczestniczył w obradach Okrągłego Stołu. Pełnił rolę wentyla. To dzięki jego słownym interwencjom Jaruzelski nie pobił się z Michnikiem. Liczne występy w Malezji, Japonii oraz na Biegu­nie Północnym.

Wśród nagród posiada:

wyróżnienie za całokształt od prezydenta miasta Sycowa;

twarz roku 89’ wg. miesięcznika Mały Majsterkowicz;

 XII miejsce w skokach drużynowo-narciarskich Szczyrk 1999;

wspólna trasa z zespołem Wesołe Śpiwory. Górny Śląsk i Zagłębie Ruhry. 2005

 

Paweł Reszela

Były członek Kabaretu Klakier oraz ostrowskiego Kabaretu BezVAT. Wziął udział w I edycji programu Stand up. Zabij mnie śmiechem. Wystąpił w programie HBO Stand-Up Comedy Club, emitowanym w 2010 roku.

 

partnerzy łódzkich spotkań kabaretowych