łódzkie spotkania kabaretowe
27-30 listopada 2014
świeżości

Szanowni Sowizdrzalscy!

ŁóSKa postanawia przedłużyć okres przygotowań do festiwalu, dlatego też zgodnie z decyzją rady programowej ogłaszamy, że kolejna edycja Łódzkich Spotkań Kabaretowych odbędzie się w połowie 2016 roku.

Szykujemy zmiany i nowości.

Będziemy Was informować na bieżąco o nadchodzacych zdarzeniach.

Tmczasem życzymy Wszystkim udanego sezonu jesienno - zimowego i wracamy do pracy... 

Do pointy

Bądźmy w intaczu

loszczyna@gmail.com

CAŁUJEMY PĘPUSZKI

więcej...

JURY 2012

« Wróć do listy


Andrzej Janeczko

Współtwórca studenckiego teatru "Pad", kabaretu "Ładne Kwiatki". Razem z Wiesławem Niderausem zdobył Złotą Szpilkę na Biesiadach Satyry i Humoru w Lidzbarku Warmińskim w 1978. Zdobywca II nagrody na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej Hybrydy 79 w Warszawie.

Współzałożyciel i lider zespołu piosenki kabaretowej Trzeci Oddech Kaczuchy w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Olsztynie. Z zespołem Trzeci Oddech Kaczuchy i Mają Piwońską oraz Zbigniewem Rojkiem zdobyli Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy za "publicystyczne wartości tekstów" XVIII Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie w roku 1981 za piosenki "Wódz", "Kombajnista" i "Pytania syna poety". W tym samym roku z TOK zdobył I nagrodę w konkursie Interpretacji na KFPP w Opolu. Razem z Trzecim Oddechem Kaczuchy grał w Anglii, Hiszpanii, Norwegii, Kanadzie i USA.

Wydał tomik poezji "Kolegom poetom".

Jest autorem i kompozytorem piosenek TOK. Najważniejsze z nich to:

  • "Pytania syna poety",
  • "Nie umieraj nam inteligencjo",
  • "Wódz a za wodzem wierni".
  • "Te dwadzieścia kilka lat"
  • "W naszej klasie"
  • "O!Ojeju!"

Skończył studia pedagogiczne. Równolegle uprawia grafikę (głównie techniki wklęsłodrukowe - akwaforta i akwatinta) i malarstwo. Zrobił pracę dyplomową w zakresie grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Przez dwa lata był dyrektorem artystycznym "Łódki" czyli Łódzkich Dialogów Kabaretowych - ogólnopolskiego przeglądu kabaretów. W latach 2007-2009 był korespondentem Radia "Pin" w Detroit. Od 2010 roku pisze cotygodniową piosenkę dla TV Superstacja.

Mieszka we wsi Ługi pomiędzy Łodzią a Warszawą , gdzie od jesieni 2011 roku sprawuje funkcję sołtysa.

 

Hanna Jastrzębska - Gzella

Członek Stowarzyszenia Obszary Kultury i Prezes Koła Łódzkiego Międzynarodowego Stowarzyszenia teatrów dla Dzieci i Młodzieży Assitej. Pedagog i Edukatorka Dramy, muzykoterapeuta, prezes Koła Terenowego Polskiego Ośrodka Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży, wykładowca w Akademii Muzycznej w Łodzi.

 

Stanisław Bożyk

Twórca, animator życia kulturalnego, satyryk, antykomunista, współtwórca kabaretu Pigwa Show, współpracował z TVP Kraków przy „Spotkaniach z balladą”, współpracował z Bogdanem Smoleniem, koncertował dla Polonii za granicą m.in. w USA, RPA, Australii, obecnie prowadzi działalność impresaryjną. Współtwórca Targowa Film Street Festival.

 

Bogusław Wojdyła

Twórca, animator życia kulturalnego.

 

Publiczność

Dwie przypadkowo wybrane osoby spośród publiczności.

 

partnerzy łódzkich spotkań kabaretowych